П`ятниця, 22.11.2024, 05:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Конельська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

Категорії розділу
Мої статті [99] Трудове навчання [1]
Статті та матеріали з трудового навчання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Усі статті

Головна » Статті » Мої статті

День писемності

9 листопада – День писемності. Це свято відзначає вся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним  поколінням.

Наша мова успадкована від мов племен, що населяли Київську Русь. Але ж коли вона виникла?. Точної відповіді на це питання немає. В ІV ст. було винайдено письмо, складена слов’янська азбука (її авторами були Кирило і Мефодій). Але володіли нею спочатку церковнослужителі. З’явилась писемна церковнослов’янська мова. За записами цією мовою ми можемо приблизно визначити, коли ж зародилася українська мова,- очевидно ,ще до XI ст. До нашого часу зберігся збірник Святослава 1073 р., в якому зустрічаються українські слова, форми слів. На стінах Софії Київської – відомого всьому світу собору – збереглися викарбувані церковнослов’янською мовою написи, де теж є свідчення існування української мови в XI ст. Сучасна українська літературна мова остаточно склалася на початку XIVст..  Зачинателем її був І.Котляревський, а основоположником – Т. Шевченко.

У ці листопадні дні наш народ вшановує рідну державну мову. Віддаємо шану мові і ми, організовуючи різні заходи: лінійку «Мово українська, гордосте моя!», конкурси «Буквиця моя» та кращий вислів про мову, розгадування шарад, кросвордів, ребусів, усний журнал «Скарб од далеких предків – то рідна мова й рідне письменство».

Нині проводиться багато конкурсів знавців української мови. Одним із наймасовіших і найпопулярніших є Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники. Це підтвердження того, що словесність – початок усіх наук. Вона – джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає силу і розливається могутньою рікою духовності.

Стало вже доброю традицією у нашій школі відзначати цей день написанням диктанту. Молодші школярі та учні 5-8 класів пишуть їх під диктовку класоводів та вчителів гуманітарного циклу. А старшокласники писали радіодиктант.

Категорія: Мої статті | Додав: blackheard (23.11.2015)
Переглядів: 372 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту